Volný čas

PamátkyVínoSportWellnessRestauraceGalerie

Galerie Závodný

Galerie Závodný je soukromá galerie, která byla otevřena v roce 2011 v historickém jádru města Mikulova. Jejímu zrodu předcházela dlouholetá sběratelská činnost a studium v oblasti výtvarného umění. Budova galerie získala ocenění na Grand Prix architektů. Výstavní program tvoří autorské výstavy špičkových českých i zahraničních umělců, v popředí zájmu stojí geometrické a minimalistické umění a tvorba českých autorů, kteří odešli do exilu. Důraz je vždy kladen na kvalitu a výjimečnost zastupovaných umělců a představovaných prací. Můžete zde také najít vynikající kavárnu s krásnou terasou a posezením.

Galerie Efram

Galerie Efram se nachází v přízemí historické budovy, bývalé chlapecké židovské školy (chederu) se zajímavým architektonickými prvky. Nabízí interaktivní vzdělávacích programy, příležitostné koncerty, prodej drobností a suvenýrů, průvodcovské služby v okolí.

Galerie Konvent

Galerie Konvent, sídlící v historickém centru Mikulova v revitalizovaných prostorách bývalého kapucínského kostela sv. Vavřince, vznikla jako víceúčelová kulturní instituce, která chce výraznou měrou přispět k obohacení kulturního vyžití ve městě. Vedle prezentace děl současných umělců či uvádění komorních koncertů a odborných seminářů je další významnou činností galerie také realizace divadelních aktivit, které byly vždy nedílnou součástí zdejšího kulturního života.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.